Naświetlarnia

Drukarnia ODDI Poland aktualnie używa systemu CTP Agfa Galileo VXT. CTP (computer-to-plate) jest technologią, która umożliwia umieszczanie danych cyfrowych bezpośrednio na płycie do druku. Technologia CTP eliminuje konwencjonalne filmy i ręczny montaż.  Dzięki temu możemy błyskawicznie przygotować formy drukowe i znacząco podnieść jakość druku.
 
Posiadamy również technologię CTF (computer-to-film). W swojej pracy wykorzystujemy także naświetlarkę liniową Pantera Pro, która umożliwia świecenie danych cyfrowych na film. Technologia ta, wyparta przez CTP, nadal używana jest prze niektóre drukarnie.
 
Na potrzeby klienta jesteśmy w stanie przygotować materiały na kalkach polimerowych drukowanych na drukarkach laserowych A3.
 
Jako jedyni w Polsce posiadamy możliwość drukowania rastrem Sublima na maszynach gazetowych (rolowych) i na maszynach arkuszowych. Raster ten jest hybrydą rastra klasycznego i stochastycznego i zapewnia bardzo wysoką liniaturę wydruku, niemożliwą do wydrukowania przy klasycznym rastrze.
 
Sposób przygotowania materiałów i przesyłania ich do naszej drukarni oraz informacje techniczne na temat sterowników znajdują się w dziale Pomocy Technicznej.