Druk rolowy

Jedną z najważniejszych usług świadczonych w PPG jest druk rolowy. Doświadczenie w tego typu druku zdobywaliśmy od samego początku istnienia naszej firmy, na coraz to nowszych i bardziej zaawansowanych maszynach drukarskich. Nasi pracownicy wielokrotnie szkolili się w ODDI PRINTING (firmie-matce) na Islandii, podwyższając swoje kwalifikacje i jakość świadczonych usług.
 

Do produkcji gazetowej wykorzystujemy aktualnie dwie maszyny rotacyjne, na których możemy zadrukowywać papier gazetowy i offsetowy od  42 g/m2 do 110g/m2. W zależności od objętości gazety i jej formatu docelowego możemy zaproponować różne warianty kolorystyczne. Możemy drukować gazety w powiększonym formacie A3 i A4 (z możliwością szycia) przy różnych kombinacjach rozmieszczenia stron CMYK (w pełnym kolorze).  W zakresie druku gazetowego działamy w ściśle określonym segmencie rynku, jesteśmy ukierunkowani na obsługę małej i średniej wielkości wydawców prasowych. Dzięki odpowiedniemu stosunkowi jakości do ceny, jak również powtarzalności jakości oraz terminowości wykonania zamówienia,  stale wzrasta ilość tytułów gazet drukowanych w ODDI. Obecnie drukujemy około 40 tytułów dla wydawców skupionych w promieniu 300 km od naszej drukarni. Drukujemy gazety ukazujące się trzy, dwa lub raz w tygodniu oraz miesięczniki i periodyki.
 
Zainstalowanie pełnoformatowego systemu CTP Agfa: Galileo VXT,  produkującemu płyty w systemie rastra hybrydowego Sublima, proofera Agfa Jet Sherpa 24m oraz programu workflow Apogea X 4,5 commercial, w skład którego wchodzą narzędzia przeznaczone do proofingu i impozycji, wstępnej kontroli plików oraz kompensacji przyrostu wstęgi, zostało docenione przez klientów. W druku gazetowym jest to nowość na krajowym rynku w segmencie klientów, których obsługujemy. Żadna z drukarni średniej wielkości nie oferuje wydawcom średnio i nisko nakładowych gazet naświetlania w technice CTP.
 

Jako jedyna drukarnia gazetowa w Polsce możemy drukować z liniaturą 160 lpi przy rozdzielczości 1800 dpi na papierze gazetowym 45 g/m2.
 

Usługi dodatkowe:

  • wkładkowanie (insertowanie)
  • zszywanie
  • obcinanie
  • packowanie
  • falcowanie
  • proofy


Na życzenie klienta zapewniamy transport.